Uspeli smo organizirati Vseslovensko ekskurzijo Združenja CVB, kjer smo obiskali sejem SOBRA v Gornji Radgoni in vrata v Pomurje - Expano, ob ...
Po daljšem času smo se ponovno zbrali v našem klubskem prostoru v DSO Lendava, dne 09. septembra ob 14 uri. Mesečnega srečanja se je udeležilo ...
Uspeli smo organizirati Vseslovensko ekskurzijo Združenja CVB, kjer smo obiskali sejem SOBRA v Gornji Radgoni in vrata v Pomurje - Expano, ob Soboškem jezeru na obrobju Murske Sobote.
Udeležilo se nas je okrog 120 udeležencev iz cele Slovenije.
V sejemskih prostorih smo poslušali strokovno predavanje o preventivi in življenju z možgansko kapjo, ki ga je vodila prim. Tatjana Erjavec, dr. med..
V prijetnem vzdušju ob kosilu smo se radi srečali in družili s soborci, člani celotnega Združenja CVB.
V Expano so naši gostje spoznali Pomurje, od zgodovine do spektakularnim panoramskim preletom z balonom.
Po daljšem času smo se ponovno zbrali v našem klubskem prostoru v DSO Lendava, dne 09. septembra ob 14 uri. Mesečnega srečanja se je udeležilo naših 13 članov.
Mag. Jelka Janša, diplomirana delovna terapevtka, je predstavila in vodila izkustveno delavnico z naslovom »Prepoznavanje bremena možganske kapi pri bolnikih in njihovih svojcih ter premagovanje težav na področju vsakodnevnega delovanja«.
Delavnica delovne terapije je potekala v prisrčnem vzdušju. Lepo smo se imeli in dosti smo se naučili. Ob delavnici smo preživeli lepo uro druženja. Upoštevali bomo nasvete ter z vajami lahko nadaljevali doma vsak dan.
Letošnji Sejem nevladnih organizacij (NVO) je potekal v Lendavi pri Hotelu Cubis v šotoru. Pogoj je bil, da smo imeli dokazilo o izpolnjevanju enega od PCT pogojev (preboleli, cepljeni, testirani).
Na tem sejmu je sodeloval tudi naš klub CVB Lendava, kjer smo predstavili klub, delovanje kluba, imeli smo brošure, prospekte in izdelke naših članov.
Omeniti moram, da na sejmu nismo ostali lačni in žejni.
Vzdušje je bilo čudovito, še vreme nam je bilo naklonjeno.
Obiskali smo še leseni krilni zvonik v Kamovcih.
Zvonik so vaščani sami postavili leta 1870.
Leta 1975 so ga premestili zaradi vse večjega prometa na mesto, kjer je še danes.
Zvonik je bil v celoti obnovljen leta 2016 v okviru programa "Rómer Flóris terv" s podporo sklada "Teleki László Alapitvány".
Na ta naš zvonik smo vaščani zelo ponosni, saj so ga najprej postavili pridne roke vaščanov, spada pa tudi pod spomeniško varstvo.
Zraven zvonika je tudi informacijska tabla o zgodovini in sicer v 4 jezikih, ki nam jo je donirala Pomurska madžarska narodnostna skupnost iz Lendave.
Člani kluba CVB Lendava smo dne 02.09.2021 obiskali novoodprto zanimivo turistično destilacijo »Ranch Kamovci21«, v Kamovcih/Dobrovnik.
Odločitev za organizacijo dogodka so predvsem omenjeni konji, kod glavna atrakcija.
Vemo, da so konji zelo povezovalni in koristni za rehabilitacijo ljudi.
So izjemno inteligentne živali, saj imajo sposobnost vživljanja v čustva, vedo »prebrati« človeka in si tudi zapomnijo čustveno stanje ljudi.
Ranč Kamovci21 razen konjev ponuja zanimive vsebine za turiste.
Občinski svet občine Lendava je na svoji 18. Redni seji, dne 14.7.2021 ob obravnavi Analize o položaju invalidov v občni Lendava, Akcijskega načrta za izboljšanje in uresničevanje enakih možnosti invalidov v občini Lendava za obdobje 2022 – 2026 in predloga imenovanja Sveta za invalide v občini Lendava sem za članico Sveta za invalide v občini Lendava imenovana tudi jaz.
Ponosna sem, da lahko zastopam člane kluba CVB Lendava, da sodelujem v programu »Občina po meri invalidov« in da bom lahko izražala svoja menja v korist oseb s podobnimi izkušnjami.
Katarina Bojnec
Klubska srečanja članov kluba CVB Lendava imamo vsako prvo sredo v mesecu v DSO Lendava. Na junijskem srečanju smo se soglasno dogovorili, da bi prvo polletje zaključili bolj sproščeno in aktivno, s piknikom in pohodom.
Zbrali smo se dne 15.06.2021 v Dolgovaških goricah pri našem članu, kjer smo sproščeno najprej opravili piknika z dobro hrano, pijačo in sladoledom. Zbralo se nas je 12 članov.
V popoldanskih urah pa smo opravili planirani pohod, na relaciji Dolgovaške gorice – Vinarium.
Vreme nam je bilo naklonjeno, bilo je lepo sončno. Ni bilo težko se podati na pot, ki je dolga v eno smer cca. 2 km. Imeli smo čudovit razgled na okolico, vinograde, ter prispeli do Vinariuma, kjer nikoli ne manjka obiskovalcev.
Po prijetnem srečanju in pohodu, smo se malo utrujeni vračali domov z željo, da bi čim večkrat ponovili pohod v svojem okolju.
V klubu CVB Lendava smo se soglasno dogovorili, da na evropski dan možganske kapi izvedemo pohod. Udeležilo se nas je 13 članov, ki smo že bili tudi cepljeni proti koronavirusu. Pohod smo izvedli na Otoku ljubezni v Ižakovcih, ob reki Muri. Hrano in pijačo smo imeli s seboj, ni manjkala niti dobra kava za poživitev.
Vreme je bilo čudovito, lahko smo si privoščili malico zunaj, v enem paviljonu pod streho, nato smo si ogledali mlin na reki Muri, imeli smo priložnost se peljati z »brodom«, voda je bila primerno visoko. Bilo nam je v užitek, saj je tudi vreme bilo čudovito.
Pohod smo opravili ob reku Muri, v gozdičku, pot je dolga v eno smer 1,5 km. V gozdu smo tudi opazili pri nas redka drevesa tulipanovcev, ta drevesa so kot platana.
Po vrnitvi s pohoda smo si privoščili preostanek naše malice. Domov smo se vračali s prijetnimi, čudovitimi doživljaji, saj marsikateri izmed članov še nikoli ni bil na tem otoku ljubezni.
Dogovorili smo se, da to ni bil naš zadnji pohod ob reki Muri.
V našem klubu CVB Lendava smo imeli priložnost koristiti terapije v Moravskih Toplicah, kjer se nas je udeležilo 10 članov kluba, trajale so tri dni, imeli smo pa tri vrste terapij. Čeprav smo imeli samo tri dni na razpolago, smo bili vseeno veseli, malo smo se družili, malo je bilo drugače, kot v domačem okolju.
Glede koriščenja terapij se lahko zahvalimo Občini Lendava, ki nam je s pomočjo donacije lahko to omogočila.
Upamo, da bomo tudi v prihodnje lahko koristili par dni za ohranitev zdravja iz donacij.
V našem klubu CVB Lendava smo se dogovorili, da bomo organizirali druženje malo drugače, s pohodom. Zmenili smo se, da bi to izvedli 12.10.2020 in sicer okrog Bukovniškega jezera. Dan je bil oblačen, na srečo ni deževalo.
Zbrali smo se na parkirišču Bukovniškega jezera, kjer smo si najprej privoščili kavo, s sabo smo imeli tudi sveže kifeljčke, ni manjkala niti domača slivova žganica - da nas je malo pogrela, saj je bilo hladno. Seveda, imeli smo s seboj tudi topel čaj.
Pohod je bil v zelo sproščenem duhu, bilo je veliko smeha, dobre volje, pa tudi utrujenosti.
Po skoraj 3 km hoje smo si privoščili tudi toplo malico v gostilni " Lipot" v Dobrovniku.
Utrujeni, vendar zadovoljni, polni energije smo se vračali v svoje domove.